Forum dla wszystkich sympatyków smoków oraz miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Uwaga! Draconis korzysta z plików cookies. Są one niezbędne do funkcjonowania forum.

Teraz jest 22 wrz 2020, 17:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2012, 15:55 
pisklak
pisklak

OK. To mój pomysł, niestety nie mam obrazka, bo nie umiem wkleić go z mojego folderu /-:. Ten smok nie zrobi mi jakiejś wielkiej kariery lub dobrego pierwszego wrażenia, ale jest. A oto mój:

Smok Sumatrzański
1. Ogólna charakterystyka smoków
Jest to smok wodny, jednak żyje w wodzie od niedawna. Jak na smoczy gatunek, jest bardzo młody. Smok Sumatrzański wyglądem przypomina raczej smoka żyjącego na lądzie, ponieważ tak samo jak Delfiny- wróciły z powrotem do wody. Mają jednak na tylnych częściach dłoni i nóg grzebienie- kolce połączone błoną pławną. Mają ją też na policzkach, plecach, i końcówce ogona. Są chude jak charty, ale nie mają wystających żeber. Chude łapki i nóżki tych smoków ledwie unoszą ich ciężar. Jednak smok dobrze pływa. Mają długi ładny pyszczek jak u charta. Ogon jest długi, stanowi 1/3 smoka. Smok Sumatrzański ma wielkość statystycznych, odwróconych drzwi.

1.2 Zdolność lotu

Smok nie ma skrzydeł. Nie umie latać.

1.3 Zmysły

Smok polując w wodzie nie używa węchu- to jest pewne. Ta gadzina węch ma bardzo słaby, słabszy od ludzkiego. Sumatrzan (gdyż tak inaczej jest nazywany smok Sumatrzański) używa głównie oczu-pokrytych specjalną błoną, by nie przeszkadzała im woda. Wzrok do 20x lepszy od ludzkiego, jest też w polowaniach wspomagany innym zmysłem- dotykiem. Smok wyczuwa drgania wody, co pomaga mu odnalezienie zdobyczy.

1.4 Pożywienie

Sumatrzany są smokami wszystkożernymi. Owoce dostają najczęściej od swoich przyjaciół, gdyż same nie za bardzo mogą wychodzić z wody. Z owoców najbardziej lubią: winogrona, czereśnie, arbuzy, melony, brzoskwinie i śliwki. Warzywa jedzą rzadko, tylko jak mają okazje. Jednak gdy mieszkają w okolicy smoków Zielonych, wykradają warzywa z ich ogródków. Smoki Sumatrzańskie jedzą też frutti di mare i mięso. Jednak dieta smoka Sumatrzańskiego składa się głównie z ryb i glonów.

1.5 Długość życia

Odmiany żyjące w morzach i oceanach dożywają około 200 lat, a szlachetne odmiany żyjące w magicznych leśnych jeziorach i normalnych jeziorach- 500 lat. Jednak legenda smoków Sumatrzańskich opowiada o smoku, który dożył 1000 lat.

1.6 Inteligencja

Smoki te są bardzo inteligentne, stworzyły własną kulturę. Lubią wieczorami wychodzić z wody, położyć się na trawie i filozofować, i rozmyślać nad egzystencją życia. Mają dużą wiedzę o życiu, i jak powiadają niektórzy- znają odpowiedzi na pytania egzystencjalne.

2. Specyfika ras

Specyficzny jest sam kształt tych zwierząt. Gdy zobaczysz go nieopodal zbiornika wodnego- wiesz, że to on. Smoki Sumatrzańskie charakteryzują się też pięknym odcieniem łusek. Jasny błękit z kroplą szarości. Ich błona pławna w ich grzebieniach ma piękny, jasnozielony, lecz nie rzucający się w oczy odcień. Na końcu ich pyszczków są sumiaste wąsy. U samców większe i mięsiste, a u samic małe i też mięsiste :wink: .
Mają ładne perłowe pazurki. Na pewno ich nie pomylisz z innym smokiem.

3. Występowanie

*No nareszcie*
Smoki te mieszkają w dwóch rodzajach środowisk. Niektóre podgatunki mieszkają w oceanach i morzach, a inne w jeziorach- magicznych i nie magicznych. Magiczne jeziora cechują się nietypowo czystą wodą, tym że piasek po wyjęciu z niego jest suchy, a roślinność rośnie dookoła niego bujnie i pięknie. Nie są to smoki częste. Mają wysokie wymagania co do czystości jezior.

4. Powstanie

Te gady nie zostały stworzone przez maga lub nekromantę, i nie mają żadnej legendy powstania. Po prostu ewoluowały z innych smoków. Smoki Sumatrzańskie, też tak uważają. :mrgreen:

5. Magia

Bardzo rzadko rodzi się Sumatrzan z tą zdolnością. Jednak jak ją mają, stają się jednymi z lepszych smoczych magów. Używają magi by leczyć innych, zgłębiać tajemną wiedzę, i kontrolować wodę. Zwykle magiczne Sumatrzany wybierają życie pustelnika.

6. Dzikość a cywilizacja

Co ciekawe, tylko typ słodkowodnych smoków Sumatrzańskich stworzył cywilizację. Sumatrzany mieszkające w słonej wodzie są głupsze, i cywilizacji nie stworzyły. W każdym jeziorze jest jeden przywódca, a władzę po nim zyskuje syn albo zwolennik tłumu. Nowy władca musi być dyplomatyczny, nie morze być słabeuszem, i najlepiej żeby umiał władać magią. Władca danego jeziora decyduje tylko o porze wyprawy nad magiczne jezioro ,,Utopiologis'' (gdzie odbywają się gody :P ), wyprawę nad inne magiczne jezioro, ,,Intelocon'' (gdzie odbywana jest co 13 lat ''posiedzenie towarzyskie'') i w razie kolejnej smoczej wojny- po której stronie stanąć.

Pozwólcie że na tym skończę, i jutro dokończę resztę. Zmęczyłam się :| .

PostNapisane: 17 sie 2012, 20:26 
Buntownik bez powodu
smok

deviantArt: Bazil3282
@ Smocza Psycholka, pozwolę sobie zauważyć, że temat należy do Rica Simane i opisuje wykreowany przez niego świat - nie wiem więc, co ty sobie myślisz, wrzucając tutaj nagle swoje własne pomysły. Jeśli chcesz je przedstawić, załóż własny temat, a nie pisz w cudzym.

PostNapisane: 18 sie 2012, 10:30 
pisklak
pisklak

Przepraszam, nie zauważyłam żeby gdzieś było to napisane. Mój błąd, bardzo przepraszam.

PostNapisane: 21 sie 2012, 16:45 
Thaxll'ssillya

deviantArt: naseilen
Smocza Psycholko, jeśli chcesz możesz kontynuować tutaj edytując pierwszy post tematu, albo pisząc kolejne. Pozdrawiam. :)

Cytuj:
OK. To mój pomysł, niestety nie mam obrazka, bo nie umiem wkleić go z mojego folderu /-:

Możesz wrzucić obrazek na imgur - potem wystarczy tylko skopiować na forum linka, który znajduje się pod napisem "BBCode (message boards & forums)"

PostNapisane: 23 mar 2014, 17:07 
pisklak
pisklak

Nie naj gorsze, ale czegoś mi w tym brakuje, koniecznie dodaj to zdjęcie
za pewne jak dokończysz to bedzie lepiej

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]